ШТАБ ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ: Почиње контрола нелегалне продаје пиротехничких средстава у Крагујевцу

Весна Хаџић

17. 12. 2024. у 07:00

Ближе се новогодишњи празници, а са њима и чешћа употреба пиротехничких средстава, која се неретко набављају на улицама и чије порекло, датум производње и рок трајања нису тачно утврђени.

ШТАБ ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ: Почиње контрола нелегалне продаје пиротехничких средстава у Крагујевцу

Фото : Pixabay

Штаб за ванредне ситуације препоручује појачану контролу нелегалне продаје  и апелује на суграђане да деци објасне да употреба петарди и ватромета може бити опасна .

-Овлашћења службена лица Управе за ванредне ситуације ће у сарадњи са припадницима одељења Полицијске управе Крагујевац свакодневно вршити интензивну контролу нелегалне продаје пиротехничких средстава.

Контрола ће се спроводити на трговима, градским пијацама, тржним центрима, уличним тезгама, појединим киосцима као и свим малопродајним објектима – саопштено је на седници Градског штаба за ванредне ситуације.

Штаб апелује на суграђане да не користе пиротехничка средства, да их не дају малолетнивцима, као и да упозоре своју децу на последице повређевања и опекотина до којих може доћи приликом употребе петарди, ватромета и других пиротехничких средстава.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОЦУРИО ПОВЕРЉИВИ ДОКУМЕНТ ИЗ ПЕНТАГОНА: Европа нек се брани сама у случају руског напада, друга држава је главна претња

ПРОЦУРИО ПОВЕРЉИВИ ДОКУМЕНТ ИЗ ПЕНТАГОНА: Европа нек се брани сама у случају руског напада, друга држава је главна претња

СУПРОСТАВЉАЊЕ руској агресији, некада једна од кључних тачака Националне одбрамбене стратегије из 2022. године током администрације Џозефа Бајдена, три године касније више није међу најважнијим приоритетима Сједињених Америчких Држава.

01. 04. 2025. у 12:17

Коментари (0)

БЕКАМ ГОДИНАМА КРИЈЕ СВОЈУ БОЛЕСТ: Славни фудбалер отворио душу