ПЛАКЕТЕ ЗА ДОБИТНИКЕ СТУДЕНТСКИХ СТИПЕНДИЈА "ДОСИТЕЈА": Признање за 119 студената Универзитета у Крагујевцу

Фонда за младе таленте доделио је У Крагујевцу плакете добитницима стипендије „Доситеј” за школску 2023/24. годину стипендистима са Универзитета у Крагујевцу, Новом Пазару и Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици. Стипендије је добило 119 студената крагујевачког Универзитета.

ПЛАКЕТЕ ЗА ДОБИТНИКЕ СТУДЕНТСКИХ СТИПЕНДИЈА ДОСИТЕЈА: Признање за 119 студената Универзитета у Крагујевцу

Foto: Printskrin Instagram/k1ngkyrg1os

На овом конкурсу Фонда за младе таленте стипендирано је 1615 студената. Стпендије су повећане са 320 хиљада динара на 360 хиљада динара, и исплаћене су у 10 месечних рата.

Конкурс за стипендије "Доситеја" за школску 2024/25. годину је у току, пријаве се могу поднети до 22. децембра електронски, путем портала еУправа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

РУСИЈА ИЗНЕНАЂЕНА! Није очекивала да ће Новак Ђоковић ово да уради