МИЉАН ОПЕТ НАЈБОЉИ ЛОВАЦ У ВОЈВОДИНИ: Четврта генерација Вујовића успешно наставља породичну традицију
СА Првенства Војводине које је на самом крају минуле године одржано на теренима ЛУ "Живорад Жика Брзак" у Новом Саду, Миљан Вујовић из Врбаса вратио се овенчан титулом најбољег ловца у 2024.

фото Приватна архива
Тако је одбранио шампионски пехар освојен и годину пре, те - пети пут током последње деценије и по - тријумфално завршио такмичење које носи назив "Свети Хуберт", по заштитнику лова и ловаца.
Истовремено, његово ЛУ "Врбас 2018" - захваљујући резултатима које су у тандему постигли поменути Вујовић и његов колега Живко Мазић - проглашено је за најуспешније ловачко друштво у Војводини, у екипној конкуренцији.
Гусле
МИЉАН Вујовић је првак Војводине и у гуслању, а - као председник КУД гуслара "Вук Мандушић" у Врбасу - пре пет година иницирао је да се у овом месту подигне споменик овом народном инструменту.
Иначе, минула година овде је испраћена величанственим концертом "Славни дани и мегдани", уз учешће 15 народних гуслара из Србије и Црне Горе, а први пут је, као етно-појац, наступила и Миљанова деветогодишња ћерка Анђела.
Покрајинском првенству претходиле су квалификације организоване у Срему, Банату и Бачкој, a само такмичење, чији су организатори били Ловачки савез Војводине и Кинолошки савез Србије, организовано је по групама (батеријама), у два круга. И, по два ловца из 15 војвођанских удружења надметала су се са својим псима птичарима у лову на фазане...
- За 20 минута, колико нам је било на располагању за проналажење дивљачи, у првом кругу сам, са два метка, устрелио два фазана, а у суперфиналу још једног. Испоставило се да је то био резултат за победу - каже Миљан Вујовић, објашњавајући да се у овој дисциплини оцењују способност ловца и обученост пса.
Кључни фактор је, вели, хармонија између човека и животиње током лова.
- Главна сврха такмичења је развој ловачке етике и едукација учесника, да би се ловило на прави, џентлменски начин... Моја породица потиче из Црне Горе и сви се, традиционално, бавимо ловом. Почео је прадеда, деда је упамћен и као један од оснивача ловачког удружења у Врбасу, 1946, а на мене су љубав пренели отац и стриц - истиче Вујовић, поносан и на то што је за лов успео да заинтересује своје синове, са којима узгаја псе птичаре.

НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви
ТИНЕЈЏЕРКА је, како каже њен близак пријатељ, била девојка пуна живота, имала је много планова за будућност, а тек је имала 19 година, и цео живот је био пред њом, а сада је читава њена породица завијена у црно.
30. 05. 2025. у 14:42

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.
28. 05. 2025. у 09:45

ПОСТОЈИ ДРУГИ СНИМАК Који је узрок понашања девојке страдале у Будви? Психолог објашњава: "Екстремни страх и фокус да се побегне"
"ЗА ТЕЗУ да је бег из ситуације опасне са суженом свешћу више гооври о томе да се ради о екстремногм страху који може да се протумачи као паника. Ако није долазила у такве ситуације не можемо знати да ли је склона томе ако не зна да ли има напад панике."
30. 05. 2025. у 13:33 >> 13:33
Коментари (0)