И ДАЉЕ ОДСЕЧЕНИ ОД СВЕТА: Вршчани већ 15 дана немају аутобуски превоз ка Београду, Новом Саду и околним местима

ВЕЋ 15 дана, откако је једини овдашњи линијски превозник - СТУП "Вршац" а. д. - у блокади, из овог града ниједан аутобус није кренуо ка Београду и Новом Саду, нити ка 22 околна 22 села.

И ДАЉЕ ОДСЕЧЕНИ ОД СВЕТА: Вршчани већ 15 дана немају аутобуски превоз ка Београду, Новом Саду и околним местима

Фото: Ј.Ј.Баљак

Алтернатива за места која се налазе на путу за Београд је воз, са по шест полазака дневно у оба смера, док су сви остали, и буквално, одсечени од света. Локална самоуправа још преговара са другим превозницима око привременог преузимања линија, јер кажу да путници не би требало да трпе...

- Један вршачки приватник већ је преузео наш превоз радника, а могуће је да ће саобраћати и по селима. Локална самоуправа јуче је са нама раскинула уговор о превозу ђака, јер због блокаде рачуна нисмо у могућности да купимо гориво и да возимо - каже Милан Кљајић из Уније слободник синдиката СТУП, додајући да би, наводно, линије ка Београду требало да преузме фирма из Панчева, док за Нови Сад засада нема заинтересованих превозника.

Фото: Ј.Ј.Баљак

Радници траже правду

И, док немоћно посматрају како други преузимају њихов разрађени посао, радници СТУП "Вршац" покушавају да открију како је предузеће, које је 2023. завршило у "плусу", сада у блокади због дуга од чак 89 милиона динара.

- Управи криминалистичке полиције послали смо пријаву због бројних мутних радњи, а данас ћемо документацију предати и овдашњем Тужилаштву. Сумњамо да је за све крив председник Одбора директора, Желимир Дабић, а симптоматично је и то што су два руководиоца, која су била у поседу привилегованих информација, недавно прешла баш у фирме које сада полако заузимају наше место - указује Кљајић и додаје да је један поверилац, на име дуга, већ узео четири аутобуса, а да се станична зграда од раније налази под хипотеком.

Неизвесност

АУТОБУСКОЈ станици је 10. јануара, због дуга, искључен гас, па радници више не долазе на посао. Неколицина њих чува имовину, иако знају да им тај рад неће бити плаћен...

- Не знамо ни где ћемо, ни на чему смо... Нико нам не објашњава који је наш статус. Пуштени смо на улицу... Чекају да сами дамо отказ, а ми то нећемо, јер се надамо да фирма, после пола века постојања, ипак неће бити закатанчена - каже Кљајић и подсећа да им дугују две и по зараде, али и остале дохотке.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

Климатске промене су одговорност свих актера друштва