У ПАРАЋИНУ СЕ ВЕНЧАВАЛИ И СТРАНЦИ: Охрабрујући подаци - све више беба, мање умрлих
Према подацима Матичне службе општине Параћин, у прошлој години приметан је раст броја новорођених беба.

Фото: З. Рашић
У матичну књигу рођених лане их је уписано 706, укључујући и бебе које су рођене у иностранству, а уписују се у домаћу књигу јер су им родитељи у тренутку рођења имали пребивалиште у параћинској општини.
У књигу венчаних те Матичне службе прошле године је уписано тачно 279 бракова, углавном наших држављана, мада су „судбоносно да“ неки житељи параћинске општине рекли и странцима, односно држављанима Аустрије, Немачке, Бугарске и Румуније.
Тренутно је највише заказаних венчања за мај, а „ударни месеци“ су још јул, август и септембар, истичу у Матичној служби.
Кад је о матичној књизи умрлих реч, ту је лане је било 712 уписа, што је за осамдесетак преминулих мање.

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ДИПЛОМАТСКИ СКАНДАЛ У ЕВРОПИ: Откривени агенти, радили за Трампа - познато шта им је био план
ДАНСКА влада је опозвала отправника послова САД у земљи након што су обавештајне службе тамо откриле да најмање три америчка држављанина раде на "операцијама утицаја" на Гренланду како би земљу удаљили од Данске и приближили САД.
27. 08. 2025. у 13:24
Коментари (0)