ЗА ПРВЕ БЕБЕ 200.000 ДИНАРА: Суботица повећала издвајања за најмлађе
Прву бебу – здравог дечака, у новој, 2025. години у породилишту суботичке Опште болнице на свет је донела Лаида Петровић, пет минута иза поноћи, а 1. јануара још три мајке су добиле принове, такође здраве дечаке: Јасмина Малак, која се породила у 02.10 часова, Мирта Иштвановић (09.10 часова) и Санела Гвозденовић (17.05 часова).
Фото:Град Суботица
Градоначелник Бакић је пресрећним мајкама – Лаиди Петровић, Мирти Иштвановић и Санели Гвозденовић, честитао на приновама, предао им цвеће и пожелео добро здавље и све најбоље и њима и њиховим тек рођеним синовима, а потом их обрадовао и вешћу да је донео одлуку да Град Суботица све бебе рођене 1. јануара 2025. године у породилишту суботичке Опште болнице дарује са по – 200.000 динара.
-Праксу да дарујемо само прворођену бебу у Новој години прекинули смо прошле године, када сам донео одлуку да Град Суботица све бебе рођене 1. јануара, а било их је, такође, четири, дарује са по 100.000 динара. Захваљујући финансијској стабилности буџета града Суботице која је, иначе, обележила и тек минулу 2024. годину, ове године сам донео одлуку да Град Суботица на текуће рачуне мајки које су 1. јануара добиле принове, а укупно их је било четири, уплати по 200.000 динара -изјавио је, тим поводом, градоначелник Стеван Бакић.
Препоручујемо
ОЛУЈНИ ВЕТАР У ПОМОРАВСКОМ ТРОГРАЂУ: Невреме протутњало без драматичних последица (ФОТО)
01. 06. 2026. у 18:51
ПРВА ЖЕНА НА ЧЕЛУ КУЛЕ: Др Весна Томић изабрана за председницу општине
01. 06. 2026. у 18:48
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)