СРБИ РАСЕЉЕНИ СА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ ИЗ БЕОГРАДА КРЕНУЛИ НА ГЛАСАЊЕ: Подршка сународницима да остану своји на своме

09. 02. 2025. у 07:42

СРБИ расељени са Косова и Метохије, из свих 17 београдских општина, кренули су синоћ пут Космета како би искористили своје бирачко право на парламентарним изборима.

СРБИ РАСЕЉЕНИ СА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ ИЗ БЕОГРАДА КРЕНУЛИ НА ГЛАСАЊЕ: Подршка сународницима да остану своји на своме

Foto: Printskrin Youtube

Како кажу, главни мотив њиховог изласка на изборе је подршка сународницима у борби за опстанак на тим просторима, како би остали „своји на своме“.

Већина Срба који су пошли на Косово и Метохију верују да ће својим гласом за Српску листу допринети побољшању положаја српског народа на тим просторима.

*До 10.000, без депозита!
Бонус који испуњава 3 жеље - заврти точак среће, узми до 300% бонуса и играј до 5 дана бесплатно!*

Са паркинга испред Установе културе „Влада Дивљан“ у Београду путници су у поноћ кренули аутобусом, а велики број грађана кренуо је и сопственим превозом.

Миленко Булатовић, некада је живео у Истоку, у Метохији. Данас живи у Борчи, а за Косово онлајн рекао је да ће на изборима гласти за Српску листу.

*До 10.000, без депозита!
Бонус који испуњава 3 жеље - заврти точак среће, узми до 300% бонуса и играј до 5 дана бесплатно!*

- Очекивања немам, сам сам. Важно ми је да изађем да гласам - каже Булатовић.

Нада Маријановић из Београда, родом из Звечана, у којем је и одрасла, каже да иде да гласа јер „воли своје Косово“.

- Надам се да ћемо ми добити све што треба. Пратим ситуацију и има неких повољности, које нам обећавају. Требало би да се ситуација среди - нада се ова жена.

Сматра да ће Српска листа добити десет посланичких места, што ће, како каже, донети бољитак њеним сународницима.

- Моји су сви доле у Звечану и Митровици и неће да иду. Ја одлазим доле. Нисам била једн време, због ове ситуације, али углавном обилазим моје Косово - додаје Маријановић.

Нагласила је да су преостали Срби на Косову и Метохији искрени родољуби и не намеравају да напусте своја огњишта.

Дејан Зувић из Јагоде код Клине рекао је да иде да гласа са намером да пружи подршку Српакој листи.

- Мој мотив је и да помогнем комшијама да у што већем броју гласамо да би остварили неку победу. Надам се да ће доћи до промена ако победи Српака листа, да ће бити лакше да се остваре циљеви - поручио је Зувић.

Његов сународник Живко Вукићевић из села Бањска већ дуже време живи у Београду, а косовска документа је, признаје, извадио само како би могао неометано и често да посећује Косово и Метохију.

- Надам се да ћемо да победимо, јер је то једино решење. Сада смо добили и неке нове промене на светској берзи. Запад је мало спласнуо, он је био главни који их подржава, а они се понашају доста неозбиљно и неодговорно. Тако да, Србија ће победити - уверен је Вукићевић.

Додаје да је главни мотив за његово гласање на изборима – „повратак коренима“.

- Косово и Метохија почињу од Дечана, Патријаршије и Косовске битке и хиљаду и хиљаду ствари још има које потрврђују да је Косово српско - нагласио је Вукићевић.

Каже и да албански народ био другачији „док није имао подршку међународне заједнице и прозападне неваљале политике“.

- Ми опет морамо да останемо чисти и свој на своме - закључио је Вукићевић.

На гласање на изборима, који се оцењују као пресудне за опстанак српског народа на Косову и Метохији, током ноћи и јутра крећу и расељени Срби из других делова земље, Краљева, Крагујевца, Ниша, Смедерева, Јагодине и свих градова и општина где је настањена расељеничка популација.

Први су ка Косову и Метохији вечерас кренули грађани са правом гласа из Новог Сада.

Расељени су се одазвали апелу Србије и својих сународника са Косова и Метохије да гласају на изборима, на које је позвао и митрополит рашко-призренски Теодосије и многи угледни Срби, а председник Александар Вучић недвосмислено је истакао да подршку има једино Српска листа која једина заступа интересе српског народа.

(Косовоонлине)

БОНУС ВИДЕО:

ИНТЕРВЈУ - Далибор Јевтић, потпредседник Српске листе

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТ, СЛОВЕНАЦ И ИТАЛИЈАН ТУКЛИ СРПСКЕ ПОЛИЦАЈЦЕ: Ево ко су страни држављани ухапшени у насилним блокадерским протестима

ХРВАТ, СЛОВЕНАЦ И ИТАЛИЈАН ТУКЛИ СРПСКЕ ПОЛИЦАЈЦЕ: Ево ко су страни држављани ухапшени у насилним блокадерским протестима

МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је данас да је током синоћњих протеста повређено 75 полицајаца, а приведено 114 лица од којих 3 страна држављанина.

15. 08. 2025. у 12:21

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци

ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.

13. 08. 2025. у 11:24

ЦИФРА - БОЛИ ГЛАВА: Колику пензију прима Берчек? Сваког месеца на рачун му лежу ДВЕ СУМЕ

ЦИФРА - БОЛИ ГЛАВА: Колику пензију прима Берчек? Сваког месеца на рачун му лежу ДВЕ СУМЕ

МНОГИ кажу да је Александар Берчек један од највећих глумаца на овим просторима, а он је свој таленат доказивао идући из улоге у улогу, и изнова показујући чари свог глумачког умећа.

15. 08. 2025. у 13:20

Коментари (0)

ЕВРОПСКИ НАВИЈАЧКИ ХАОС: Хулигани из Украјине прете делијама после дешавања између Срба, Пољака и Руса!