ПРОСЛАВА ДАНА ДРЖАВНОСТИ У КРАГУЈЕВЦУ: Одржана Сретењска академија, почасна артиљеријска паљба одјекнула градом
ПОВОДОМ прославе Дана државности Републике Србије у Крагујевцу је одржана традиционална Сретењска академија у Старој скупштини у порти цркве Св.тројице, задужбине Кнеза Милоша, где је Народна скупштина на Сретење 1835. године усвојила први српски устав.
Фото : Град Крагујевац
На свечаној академији је беседио је изасланик председника Републике Србије Александра Вучића, Немања Старовић, министар за рад, борачка и социјална питања, а говор је одржао Никола Дашић, градоначелник Крагујевца.
- Здање Старе скупштине је место где је некада почињала прича о слободи, правди и култури Србије. Готово два века касније, ми као наследници идеје о слободи, грађанским правима и јединству, имамо задатак да негујемо вредности које су нам у аманет оставили Карађорђе Петровић и књаз Милош Обреновић – да као слободна и независна земља сами одлучујемо о својој судбини. Ако су наши преци могли да се супротставе, у то време највећој сили света, наша је обавеза и императив – да се, следећи политику председника државе Александра Вучића, изборимо са свим кризама и изазовима - рекао је Дашић.
Фото : Град Крагујевац
Свечану академију употпунио је драмски приказ “Устав и приказанија” и наступ Уметничког ансамбла Министарства одбране „Станислав Бинички“.
Сретењској академији у Крагујевцу присуствовали су и архиепископ крагујевачки и митрополит шумадијски Јован, бивши председник Републике Србије Томислав Николић, носиоци највише судске власти и правосудних функција Републике Србије, делегације Министарства одбране и Генералштаба Војске Србије, Министарства унутрашњих послова, представници традиционалних верских заједница у Републици Србији, државних, окружних и градских институција и органа, кадети Војне академије Универзитета Одбране.
Фото : Град Крагујевац
Припадници Гарде Војске Србије испалили су из Великог парка у Крагујевцу 10 почасних плотуна из четири артиљеријска оруђа поводом обележавања Сретења – Дана државности Србије.
Препоручујемо
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (0)