ЗАВРШЕНИ СУСРЕТИ KУЛТУРНО-УМЕТНИЧKИХ ДРУШТАВА: Победници ће бити проглашени у мају
Традиционална манифестација “Сусрети куд-ова”, која окупља културно-уметничка друштва на територији града Јагодине, завшена је наступом куд-ова из Кончарева и Шуљковца.
Фото:З.Глигоријевић
Наступе културно-уметнички друштава у оквиру манифестације „Сусрети куд-ова“, од 22. фебруара до 6.априла, оцењивао је трочлани стручни жири, који ће резултате и проглашење најуспешнијих саопштити у мају месецу, на летњој сцени излетишта “Поток” у Јагодини. Организатор ових сусрета био је и ове године Kултурни центар “Светозар Марковић” , а покровитељ Скупштина града Јагодине.
-Желим да подсетим да је Драган Марковић Палма, поштујући традицију и наша села, пре много година започео иницијативу обнављања домова културе, а тиме и културно-уметничких друштава по свим нашим селима. Нису та села заживела само организационо, него и опремом и финансијском помоћи и награђивањем најбољих. Ми смо ту да само продужимо ту традицију и да никада не заборавимо онога који је све то започео – оценио је Миодраг Јаркин, председник Скупштине града Јагодине.
Препоручујемо
МОСТОВИ САРАДЊЕ: Смедерево окупља делегације из региона пред "Нушићеве дане"
08. 12. 2025. у 13:21
БЕЗ СТРУЈЕ СУТРА ДЕО ПАРАЋИНА: Најављени радови на нисконапонској мрежи
07. 12. 2025. у 23:15
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)