МУЗЕЈ У СМЕДЕРЕВУ 75 ГОДИНА ОД ОСНИВАЊА: Изложба „Дрво и традиционална култура“
Поводом обележавања 75 година од оснивања Музеја у Смедереву, отворена je изложба „ Дрво и традиционална култура.

Музеј Смедерево
На изложби су представљени предмети од дрвета који су били у употреби у оквиру сеоских домаћинстава на подручју Смедеревског Подунавља и Јасенице, као и предмети који се сматрају личном својином појединаца, и алати и помагала који су се користили приликом обраде дрвета и израде дрвених предмета.
Ауторка изложбе је музејски саветник Гордана Милетић. Изложба ће бити отворена до 10. јуна 2025. године.

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

КАКО ЈЕ СМОКИ САЗНАО ДА ИМА РАК МОЗГА: Пред смрт имао једну жељу - доказао да је био великан
ЉУБИША Самарџић, један од највољенијих глумаца са простора бивше Југославије, преминуо је 8. септембра 2017. године у Београду, у 81. години живота. Иза њега су остале десетине незаборавних улога, легендарни осмех и глас који је говорио срцем. Отишао је тихо, достојанствено, баш онако како је и живео – као господин, уметник, отац, супруг и пријатељ.
20. 05. 2025. у 10:38
Коментари (0)