Кикинда продаје имовину у Црној Гори

Рада Шегрт
Рада Шегрт

25. 04. 2025. у 22:40

ОДБОРНИЦИ владајуће већине у Скупштини града Кикинде су одлучили да се на продају понуди имовина у власништву града, објекат са замљиштем, укупне површине од око 2.700 квадрата у Прчњу код Котора, у Црној Гори.

Кикинда продаје имовину у Црној Гори

Фото: Р. Шегрт

Реч је о тзв. одмаралишту на обали мора, у које су пре три деценије упућивана деца лошијег имовинског стања и, због повољне климе, она са бронхијалним проблемима. Како је образложио Дејан Пудар, заменик градоначелника, објекат је сада у веома лошем стању, а град нема новца за његову обнову.

Спорно издавање у закуп

У ОДМАРАЛИШТУ су почетком деведестих живеле избеглице, а онда је 2008. било издато у закуп, објекат на 10, а земљиште на 99 година, фирми чији је већински власник руска компанија. Међутим, уговори су закључени без сагласности Дирекције за имовину Србије, па их је, две године касније, поништио Основни суд у Котору, по тужби Јавног правобраниоца Србије. Од тада је имовина запуштена и нико о њој није водио рачуна.

Фото: Р. Шегрт

Одмаралиште у Прчњу 2011. године

- Према процени независног проценитеља фирме из Кикинде, почетна тржишна вредност непокретности је 753.000 евра. Зграда има 140 метара квадратних, двориште 379 и две ливаде треће класе око 2.200 квадрата. Продаваће се прикупљањем писаних понуда. Коначно решавамо овај проблем, јер се ова имовина не користи већ 30 година - образложио је Пудар.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (0)

ЋУТАЛА ОСАМ ГОДИНА: Шта мајка Александре Пријовић заиста мисли о Лепој Брени?