БИРАЋЕ СЕ НАЈЛЕПШИ СЛАВСКИ КОЛАЧ: Из градске куће у Кикинди упућен позив домаћицама
Поводом Славе града, летњег Св. Николе, који се прославља 22. маја, Градска управа у Кикинди објавила је јавни позив за такмичење у прављењу славских колача.
Фото: Р. Шегрт
И ове године позив је упућен удружењима жена и грађана и заинтерсованим појединцима. Колач ће се бирати на сам дан славе, након литије градским улицама и обреда у Свачаној сали Градске куће. Комисија ће одабрати најбољи славски колач, као и оне у категоријама најлепшег изгледа и најбоље структуре и укуса. Предаја колача је на сам дан славе, од 10 до 11 сати, у Свечаној сали, а пријаве за такмичење примају се најкасније до 16. маја на телефоне: 426-300 и 064/8574044.
Фото: Р. Шегрт
Прошлогодишња победница је Ивана Мунћан, која је колач припремила по свекрвином рецепту.
Препоручујемо
СТРАВИЧАН УДЕС У ВАЉЕВУ: Аутомобил завршио на крову - Полиција на лицу места (ФОТО)
22. 12. 2025. у 09:38
У ВРАЊУ СУТРА ЗАСЕДА ГРАДСКО ВЕЋЕ: Усклађеност планираних и реализованих активности
16. 12. 2025. у 14:58
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)