ВИШЕ ОД 200 ПОДНЕТИХ ЗАХТЕВА У ПАРАЋИНУ: Са статусом борца, бесплатно паркирање
ДО првих дана маја Паркинг-сервису ЈКП „Црница“ у Параћину суграђани који су остварили статус борца поднели су више од 200 захтева за остваривање права на бесплатно паркирање на територији те општине.
Фото: З. Рашић
Борачку легитимацију у тој општини поседује око 500 стотина грађана, а да бесплатно користе јавна паркинг места могу они који имају возачку дозволу и моторно возило у власништву са регистарским ознакама „ПН“. Ово право остварују годину дана од момента преузимања решења из „Паркинг сервиса“.
Повољност бесплатног паркирања за ову категорију корисника Општина Параћин обезбедила је изменом општинске одлуке о управљању јавним паркиралиштима на седници СО, а Општинско веће донело је Правилник којим су ближе дефинисани услови.
Параћинци са борачким статусом, такође, остварују право на субвенционисане рачуне за комуналне услуге (воду и смеће) у износу од 90 одсто и могу бесплатно да користе услуге Спортског центра „7. јули“ и градске библиотеке.
Препоручујемо
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"САМО ЈЕ ПАЛА, КАО ПОКОШЕНА" Страшна трагедија Милоша Бојанића, преминула је у 48. години
ОВАЈ губитак је оставио неизбрисив траг на његову породицу...
03. 04. 2026. у 15:33
Коментари (0)