ПОСАДИЛИ ПРЕКО 23.000 САДНИЦА: Успешно пошумљавање низијског дела Вршачких планина

Јелена Баљак

23. 05. 2025. у 16:41

ТОКОМ претходна два месеца, на чак 14,26 хектара површине у низијским деловима Вршачких планина, укупно је посађено 23.407 садница разног дрвећа, а највише аутохтоног храста лужњака – 17.635.

ПОСАДИЛИ ПРЕКО 23.000 САДНИЦА: Успешно пошумљавање низијског дела Вршачких планина

Фото: Ч.Каровић

Садњу је у више акција реализовала Шумска управа „Вршац“, уз помоћ грађанства: локалних пчелара, спортиста, припадника бројних удружења, као и ђака основних и средњих школа.

Осим што ће производити кисеоник, ти новоформирани шумарци биће и дуговечно станиште за животиње и птице, као и заштита од снега, ветра и еолске ерозије земљишта, која је овде присутна.

Шумарима сада предстоји да негују олистале храстове, као и тополу, црни орах, брест, багрем, горски јавор, дуд и каталпу, и да их сачувају од несавесних појединаца и пољопривредника.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

Истражујемо: Колика је стварна распрострањеност болести зависности од игара на срећу у Србији?