БИБЛИОТЕКА СЛАВИ СВОЈ ДАН: Промоција књиге ,,Роман о Цибулки" Михајла Пантића
Поводом Дана установе, у четвртак 19. јуна, гост Библиотеке „Бора Станковић“ биће Михајло Пантић, приповедач, књижевни критичар и професор београдског Филолошког факултета на Катедри за српску књижевност и јужнословенске књижевности
Д.Н.
Проф. Пантић ће врањској публици представити своју најновију књигу „Роман о Цибулки“. Поред аутора, на књижевној вечери говориће и проф. др Сунчица Денић.
Актуелна књига Михајла Пантића ,,Роман о Цибулки", представља животопис једног београдског маргиналца, бившег боксера-аматера и ситног преступника, у извесном смислу јуродивог, божјег човека. Кроз судбину необичног човека са маргине Михајло Пантић испричао је дирљиву, помало ироничну, али топлу људску причу о нашим лутањима и надањима у последњих неколико деценија.
Поред представљања књиге, у четвртак ће бити уручене и награде најбољим читаоцима који су током протекле године прочитали највише књига, посебно за свако одељење Библиотеке и за сваки огранак. Такође, у периоду од 18. до 20. јуна, Библиотека ,,Бора Станковић" омогући ће својим корисницима попуст на годишњу чланарину.
Почетак књижевне вечери заказан је за 19 часова у дворишту Музеј куће Боре Станковића.
Препоручујемо
ВЕЧНИ ПИЈЕТЕТ ОСЛОБОДИОЦИМА: Краљевчани обележили Дан ослобођења у Другом светском рату
29. 11. 2025. у 11:53
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
НА ТРГУ ЗА ДОЧЕК НОВЕ ГОДИНЕ Објављено колико ће град платити Мерлину за концерт у "најлуђој ноћи"
Већина певача дочек Нове године проводи радно јер је ово својеврсна прилика да зараде огромне хонораре, који су неретко и по неколико пута већи у односу на стандардне.
29. 11. 2025. у 17:35
Коментари (0)