ВЕК ПОСТОЈАЊА: Свечаном академијом обележен велики јубилеј Предшколске установе ,,Наше дете“ у Врању
Поводом обележавања јубилеја, 100 година постојања предшколског образовања и васпитања у Врању, у Позоришту ,,Бора Станковић“ синоћ је одржана свечана академија.
Фото: Ј.С.
У име руководства града говорио је градоначелник Врања др Слободан Миленковић који је нагласио да сто то година означава век посвећености, љубави и бриге о најмлађима.
- То је време уткано у хиљаде дечјих осмеха, првих корака, првих речи и незаборавних тренутака који су се догодили у овој установи. То је темељ на коме се градила будућност наше локалне заједнице. Град Врање континуирано инвестира у Предшколску установу, стварајући окружење у ком најмлађи могу несметано да развијају своје потенцијале – казао је Миленковић.
Он је подсетио да се сваке године, једна трећина буџета издваја се за образовање. Само у овој години, Град Врање издваја 722 милиона динара за предшколско образовање и васпитање, чиме смо у врху локалних самоуправа у Србији када је у питању финансирање овог сегмента образовања“, рекао је градоначелник.
На академији је говорила и директорка Предшколске установе ,,Наше дете“, Лидија Петковић.
- Гледајући уназад, поносни смо на сваки корак, на генерације и генерације Врањанаца који су прва знања стекли у вртићу, на бројне награде и признања која су освајала деца и васпитачи. Гледајући унапред, обећавамо да ћемо и даље расти, развијати се, модернизовати и учити, јер – као што учимо вас, тако и ви учите нас“, истакла је директорка.
На свечаној академији додељене су захвалнице заслужним појединцима и колективима. У програму су учествовали малишани ПУ ,,Наше дете“.
Препоручујемо
НЕВРЕМЕ УБИЛО РОДЕ КОД ПАРАЋИНА: Срушено гнездо, младунци нису преживели (ФОТО)
01. 06. 2026. у 21:31
ОЛУЈНИ ВЕТАР У ПОМОРАВСКОМ ТРОГРАЂУ: Невреме протутњало без драматичних последица (ФОТО)
01. 06. 2026. у 18:51
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)