ЗА ВРЕЛО ЛЕТО ЗАНИМЉИВЕ КЊИГЕ: Нови наслови у параћинској Библиотеци „Др Вићентије Ракић“
ОД педесетак наслова, колико је имала параћинска Читаоница при оснивању 1861. године, Библиотека „Др Вићентије Ракић“ данас је стигла до фонда од 150.000 књига, па корисницима није ни мало лако да изаберу шта читати ових врелих јулских дана.
Фото: З. Рашић
Из Народне библиотеке Србије (НБС) на поклон је недавно стигла 91 књига, међу њима и издања на енглеском, па су полице још пуније. Уз подсећање да се књижни фонд обнавља и допуњује сваке године куповином, разменом, поклонима и претплатом, Биљана Дреноваковић, директорка ове установе, захваљује НБС, али и суграђанима који су своје кућне библиотеке из различитих разлога преселили на полице градске.
Фото: З. Рашић
- Ту су и нека заиста ретка и вредна издања, књиге сакупљане са љубављу, што се види у одабиру литературе на одређене теме. Те личне колекције сада су доступне свим нашим корисницима, који из године у годину код нас проналазе све богатији избор наслова.
Због разноврсне понуде, библиотекарима није нимало лако да одговоре на питање шта читати овог лета, али су ипак препоручили пет наслова.
- Краљица рокенрола Тина Тарнер написала је „Моју љубавну причу" у којој отворено говори о својим искушењима и сарадњи са највећим именима у свету музке. Овај наслов свакако ће привући све поштоваоце ове музичке звезде. „Милеву Ајнштајн“ Славене Дракулић треба прочитати јер је то универзална прича о жени принуђеној да бира између личних амбиција и бриге о породици, док је „Поље медуза“ Ота Олтвања одличан трилер за све који воле тај жанр – објашњава Дреноваковићева.
Фото: З. Рашић
Од летњих наслова, параћински библиотекари препоручују још Јелену Бачић Алимпић и њен "Кофер из Берлина", домаћи љубавни роман. А своје место на листи „Топ 5“ нашао је и Филип Грегори са историјским романом „Последњи Тјудор“.
Параћинци могу да бирају доба дана кад ће прошетати до Библиотеке и одабрати нешто „за своју душу“ јер ће врата ове установе и у јулу и августу за кориснике остати отворена од 8 до 19 сати.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)