МАСОВНО ТРОВАЊЕ НА СЕОСКОЈ СЛАВИ КОД ВРАЊА: Огласили се лекари

Јелена Стојковић
Јелена Стојковић

04. 08. 2025. у 12:18

ДВОЈЕ деце и шесторо одраслих хоспитализовано је у болници због последица тровања храном у селу Павловац, на свечаности поводом славе која је организована у просторији, трпезарији при храму Света Јелена где се мештани иначе окупљају оваквим поводом, те сваке године бирају новог кума, који наредне године организује гозбу.

МАСОВНО ТРОВАЊЕ НА СЕОСКОЈ СЛАВИ КОД ВРАЊА: Огласили се лекари

Д. Новковић

Елем, према релима еподемиолога Завода за јавно здравље др Биљане Поповић, експонирано је било 60 људи, 21 особа је регистрована са симптомима, 17 њих је потражило лекарску помоћ, шесторо међу којима је двоје деце је хоспитализовано.

У питању је клиничка слика тровање храном. Она појашњава да је узорковано 13 намирница на терену, тако да ће се тек утврдити шта је тачно изазвало масовно тровање. Иако су се углавном пацијенти изјашњавали да су јели печење, она каже да то не може да тврди док не стигну резултати анализа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ЗДРАВА ХРАНА СВАКОГ ДАНА: МАXИ платформа посвећена здравој исхрани