„ВИНСКА ПРОМЕНАДА“ У ПАРАЋИНУ: За популарну манифестацију пријављивање у току
УДРУЖЕЊЕ „Вински витешки ред Стева Писар 1805“ обелоданило је да ће девето издање „Винске променаде“ у Параћину бити одржано 23. августа.
Фото: З. Рашић
Пријављивање за бесплатну изложбу „божанске капљице“ је у току, а већ се јавило четрдесетак произвођача углавном из реона три Мораве, како организатори воле да кажу.
Ова популарна манифестација нема такмичарски карактер и бесплатна је и за посетиоце. Они ће моћи да уживају у дегустацији одличних вина и свега што уз вино иде, док ће произвођачи разменити искуства у неговању винове лозе и утиске о актуелној сезони и стању грожђа уочи бербе.
Уместо на локацији у центру Параћина и у близини такозваног доњег парка, манифестација ће овог пута бити одржана на Карађорђевом брду.
Почетак је у 18 часова, а суорганизатор је општинска Туристичка организација.
Препоручујемо
РАДНО ВРЕМЕ СЛУЖБИ ДОМА ЗДРАВЉА У НОВОМ САДУ : За Бадњи дан и Божић празнични распоред
02. 01. 2026. у 13:39
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Протести против Трампа (ФОТО/ВИДЕО)
У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, у суботу ујутро одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони и хеликоптери, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.
03. 01. 2026. у 07:45 >> 23:12
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)