РАЈ НА ГОЛИЈИ: Надомак Ивањице отворен први објекат намењен рекреацији и инклузији особа са инвалидитетом
НА Дејићком брду, викенд-насељу на Голији, свечано је отворен простор намењен боравку, дружењу, рекреацији и инклузији особа са инвалидитетом. За изградњу првог објекта ове намене у Србији, Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања издвојило је три милиона динара, колико је и прослеђено удружењу параплегичара и квадриплегичара "Голија" из Ивањице.
FOTO: Privatna arhiva
Министарка Милица Ђурђевић Стаменковски, током свечаног отварања истакла је да ће држава догодине обезбедити и додатна средства за отварање инклузивног игралишта за децу, младе и особе са инвалидитетом, али и све посетиоце који желе да уживају у природним лепотама Голије.
- Захвални смо ресорном министарству што је препознало потребе особа са инвалидитетом и уложило средства. Ми смо, заједно са Општином, обезбедили пројекат, а локална самоуправа нам је поклонила плац - прецизирао је председник поменутог Удружења, Маринко Маринковић, док је први човек Ивањице, Александар Митровић, изразио наду да ће успешна сарадња са Владом Србије бити настављена и у будућности.
Препоручујемо
ЗА СУБВЕНЦИЈЕ КОМУНАЛНИХ УСЛУГА У ПАРАЋИНУ: Подношење захтева почеће 12. јануара
10. 01. 2026. у 13:28
ЛЕПА ВЕСТ ЗА ВОЗАЧЕ: И данас бесплатно паркирање на отвореним паркиралиштима у Пожаревцу
10. 01. 2026. у 11:37
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
ЋЕРКА ДОШЛА КОД ЧЕДЕ Видите шта је урадила Косу: "Добио је шта је тражио!" (ВИДЕО)
ЧЕДА Јовановић недавно је открио да је почео да живи са својим пријатељам Ацом Косом, а не крије да му његова подршка у животу много значи.
11. 01. 2026. у 09:32
Коментари (0)