ХУМАНОСТ ИЗЛАГАЧА СА “ДРЕНОВАЧКИХ ДАНА“: Пољопривредне производе донирали Дому у Извору (ФОТО)
ДОМУ за женске особе тешко ометене у развоју у Извору данас је уручено око 400 килограма поврћа, највише поприке, те нешто воћа.
Фото: З. Рашић
У питању су пољопривредни производи које су произвођачи овог викенда били изложили на штандовима у оквиру „Дреновачких дана“ у том селу, манифестације са традицијом дугом петнаест година.
Да сви производи са популарне „Паприкијаде“, сада са измењеним називом, буду даривани штићеницама овог дома, организатори манифестације пре много година договорили су са параћинским Центром за социјални рад, а традиција се наставља.
У Домском одељењу у Извору у саставу поменуте социјалне установе збринуто је осамдесетак жена различите старосне доби са тешким менталним и физичким хендикепима и обољењима.
Препоручујемо
БРИГА ЗА НАЈСИРОМШНИЈЕ: За повољан огрев до сада се пријавило више д 500 Краљевчана
25. 11. 2025. у 11:35
ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: "То је скандалозно"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп убацио је „клин у точак“ једних од најосетљивијих преговора који се тренутно воде у Европи, потенцијално угрожавајући напоре да се Украјини обезбеди финансирање за наставак одбране од Русије, пише Политико.
22. 11. 2025. у 07:54
НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: "У принципу подржавамо"
НЕМАЧКА влада саопштила је да "у принципу" подржава план Сједињених Америчких Држава за окончање рата у Украјини, али да остаје посвећена заштити украјинског суверенитета и обезбеђивању безбедносних гаранција за земљу.
21. 11. 2025. у 12:37
СЛОБОДА И ВОЈИН СЕ СЕЛЕ: Купили стан, а ево и где! Донели битну одлуку
СЛОБОДА и Војин су овај стан купили пре више од годину дана...
25. 11. 2025. у 08:41
Коментари (0)