„ДВА ЛИЦА РАТА“: Поводом 14. октобра пројекција документарног филма у Краљеву
Поводом обележавања 80 година од краја Другог светског рата и 84 године од најстрашнијег злочина почињеног у Краљеву у октобру 1941. године, Народни музеј Краљево организује пројекцију документарног филма „Два лица рата“, која ће бити одржана у биоскопу „Кварт“, у уторак, 14. октобра, са почетком у 14 сати.
Народни музеј Краљево
Филм „Два лица рата“, аутора Зорана Добрића, новинара, документаристе и професора новинарства на Универзитету у Бечу, настао је у продукцији аустријске националне телевизије ОРФ.
Два опречна лица рата – добро и зло – приказана су кроз судбине медицинске сестре Диане Будисављевић која је спасила више од 7.500 српске деце из логора у НДХ, и генерала Франца Бемеа који је издао наредбу којом је током јесени 1941. у Србији стрељано око 35.000 цивила, међу којима и више стотина деце.
Иако усредсређен на ратне страхоте, филм носи снажну антиратну поруку и представља универзалну причу о добру и злу у човеку.
Препоручујемо
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)