СЛАТКО - НАЦИОНАЛНА ПОСЛАСТИЦА: Предавање у Краљеву

У НБ „Стефан Првовенчан“ у Краљеву, у понедељак 27. октобра у 19 сати, биће одржано предавање „Слатки путописи: Незаборавни укус Србије“ o историјату и симблици конзумирања слатка као националне посластице.

СЛАТКО - НАЦИОНАЛНА ПОСЛАСТИЦА: Предавање у Краљеву

Г.Шљивић

О традиционалној делицији којa се служи у знак добродошлице и гостопримства, говориће историчар уметности Марина Лукић Цветић из Музеја слатка, једног од најаутентичнијих сегмената културне понуде града на Ибру, посвећенoг колекционарској, конзерваторској, излагачкој и радионичарској делатности.

Г.Шљивић

 

Уз тајне о припремању, послуживању, чувању и даривању слатка, посетиоци предавања ће, како сазнајемо, бити у прилици и да дегустирају слатко од смокава.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу

РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.

29. 07. 2026. у 19:12

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда

НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.

24. 07. 2026. у 16:00

Коментари (0)

ДЕТАЉ КОЈИ МАЛО КО ЗНА: Пеђа Меденица открио истину о свом презимену