Лекари из Краљева помажу колегама у Пазару и Крагујевцу
Због повећања броја пацијената оболелих од корона вируса, из краљевачке Опште болнице „Студеница“ у среду су као помоћ колегама у Крагујевцу и Новом Пазару упућене две лекарске екипе.
Фото: ОБ „Студеница“
У Клинички центар Крагујевац отпутовали су медицинска сестра Гордана Зарић и техничари Александар Арсић, Александар Цалић и Никола Радовић, док ће им се дан касније придружити анестезиолог др Слађана Николић.
У општу болницу Нови Пазар отпутовали су др Татјана Петровић и др Саша Павловић који ће помоћи новопазарским колегама у збрињавању оболелих. Ови млади, а већ искусни лекари, медицинске сестре и техничари, наоружани знањем и искуством још једном ће се ухватити у коштац са опасним, невидљивим непријатељем.
Храбре краљевачке лекаре испратио је др Зоран Мрвић, директор ОБ „Студеница“, без сувишних речи и уз жељу да се у своју болницу врате што пре као победници, изражавајући понос што ова угледна установа у својим редовима има овакве хероје.
- Спасити животе једини је циљ и намера, а то је оно што се вишеструко броји. Срећно, наши најхрабрији! – порука је краљевачких лекара својим колегама који су кренули за Крагујевац и Нови Пазар.
Препоручујемо
РЕКОНСТРУКЦИЈА ВОДОВОДНЕ МРЕЖЕ У АПАТИНУ: Влада определила 284 милиона динара
10. 03. 2026. у 13:47
АМБАСАДОРКА ФРАНЦУСКЕ ПОСЕТИЛА СВИЛАЈНАЦ: Отворене могућности за развој сарадње
10. 03. 2026. у 12:19
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)