ВИРУС КРОНА УШАО У ДОМ ЗДРАВЉА: У Колубарском округу нових 15 случајева ковида 19
У ВАЉЕВУ је потврђен један нови случај заразе корона вирусом, а у општинама Колубарског округа било је 15 особа позитивних на ковид 19.
Фото: Б. Пузовић
У Колубарском округу, према подацима Завода за јавно здравље у Ваљеву, на ковид 19 позитивно је 887 особа.
Највише заражених – осморо, било је у Мионици, у претходна 24 часа, у Убу и Осечини по троје и један нови случај евидентиран је у Лајковцу.
Према подацима овдашњег Завода за јавно здравље, од почетка пандемије, у Ваљеву је 661 особа заражена ковидом 19. У Убу је 62, Мионици 56, Лајковцу 50, Љигу 32 и Осечини 25 особа оболелих од ковида 19.
УМРЛИ
У Ваљеву је од почетка пандемије, од последица ковида 19 преминула 21 особа. У Колубарском округу, умрло је 32 пацијената оболелих од корона вируса.
На Инфективном одељењу Опште болнице Ваљево тренутно је хоспитализовано 50 оболелих од ковида 19 са подручја Колубарског округа. На болничком лечењу је 31 особа из Ваљева, девет из Уба, седам из Љига и три из Лајковца. У кућној изолацији су 453 особе из Колубарског округа, међу њима 370 из Ваљева.
Од 1. јула до данас, у Љигу, који има око 12.500 становника, корона вирусом заражено је 27 особа. У првом таласу, међутим, само 13 људи било је позитивно на ковид 19.
- Корона вирус ушао је у Дом здравља, што је забрињавајуће, али се надамо да ћемо ситуацију брзо ставити под контролу – рекао је Драган Лазаревић, председник Општине Љиг.
Препоручујемо
ВЕЧНИ ПИЈЕТЕТ ОСЛОБОДИОЦИМА: Краљевчани обележили Дан ослобођења у Другом светском рату
29. 11. 2025. у 11:53
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
НА ТРГУ ЗА ДОЧЕК НОВЕ ГОДИНЕ Објављено колико ће град платити Мерлину за концерт у "најлуђој ноћи"
Већина певача дочек Нове године проводи радно јер је ово својеврсна прилика да зараде огромне хонораре, који су неретко и по неколико пута већи у односу на стандардне.
29. 11. 2025. у 17:35
Коментари (0)