СТАЊЕ 11 ОБОЛЕЛИХ СТАБИЛНО: Министар Зоран Ђорђевић обишао Геронтолошки центар у Суботици
ГЕРОНТОЛОШКИ центар у Суботици, у коме је од вируса ковид 19 оболело једанаест корисника и три запослена, посетио је јуче Зоран Ђорђевић, министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, и са надлежнима разговарао о тренутној епидемиолошкој ситуацији у овој установи и наредним корацима који треба да се предузму, како би се спречило даље ширење вируса.
Фото: Министарство за рад
- Сви заражени имају лакшу клиничку слику и збринути су на адекватан начин. Желео сам да се у то и лично уверим и да кроз разговор, заједно са надлежнима, пронађемо најбоље начине да се ситуација што пре стабилизује и да се вирус држи под контролом, односно да се не прошири даље - рекао је Ђорђевић и додао да је досадашња сарадња са локалном самоуправом и Градом Суботица дала одличне резултате, те да верује да ће тако бити и у овом случају.
Још пре званичног проглашења епидемије све мере безбедности у објектима суботичког Геронтолошког центра постављене су на највиш могући ниво. Забрана посета била је и пре, а и после укидања ванредног стања, а запослени нису престајали да носе заштитну опрему. Вирус ковид 19 се, ипак, подмукло увукао у Дом за смештај одраслих лица у Сарајевској улици, у коме је смештено 75 корисника.
Министар је још једном подсетио на све мере које је донео Кризни штаб за сузбијање заразне болести Ковид– 19 и ресорно министарство, а које подразумевају забрану посета, ношење заштитне опреме и редовне дезинфекције свих просторија.
- За све евентуалне потешкоће свим државним установама које су у систему социјалне заштите смо на располагању у сваком моменту. Оба борба је заједничка и сви треба да дамо свој допринос, како бисмо из ње изашли као победници. Само на тај начин успећемо да сачувамо животе наших грађана – поручио је Ђорђевић.
Препоручујемо
ЈОШ ТРОЈЕ ЗАРАЖЕНИХ: Епидемиолошка ситуација на подручју општине Прњавор
21. 07. 2020. у 14:25
НОВИХ 97 СЛУЧАЈА У РАСИНСКОМ ОКРУГУ: Порастао и број хоспитализованих
20. 07. 2020. у 18:48
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Драма у Вашингтону: Меланија угледала спорно име на папиру, па пребледела - ево шта је заправо писао на цедуљи
МИСТЕРИОЗНИ комадић папира изазвао је бројне коментаре након инцидента са пуцњавом на вечери Удружења дописника Беле куће у Вашингтону.
27. 04. 2026. у 10:00
Коментари (0)