ТРАЖЕ ПОМОЋ ДРЖАВЕ: Скуп туристичких радника у Крагујевцу под називом "10 минута за спас туризма"
ТУРИСТИЧКИ радници из Крагујевца, али и других градова централне и источне Србије,окупили су се јуче у пешачкој зони како би указали на проблеме са којима се сусрећу због епидемије коронавируса и "осеке" туристичких путовања због чега готово да немају приходе.

М.Л.
Како је рекао Ненад Тракић, један од организатора акције и директор Туристичке агенције "Холидеј" из Крагујевца, у последњих пет месеци туристичке организације имале су минималне или никакве приходе и зато им је потребна помоћ државе да некако презиме. Ове године је,како је рекао,ретко ко користио пасош.
- Нама је потребно да удахнемо мало ваздуха, а циљ ове манифестације и перформанса је да скренемо пажњу Влади Србије да нам некако помогне - казао је Тракић.
У Пешачкој зони приређен је и перформанс где су туристички радници поставили лежаљке,сунцобране,кофере.Ту су биле и њихове колеге из Бора,Чачка,Краљева,Горњег Милановца.

ТРАМП СПУСТИО ЦАРИНЕ И СРБИЈИ: Ево колико сада износе и када одлука ступа на снагу
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп изјавио је данас да ће свим земљама, укључујући и Србију, уведене царине бити суспендоване, осим за Кину, којој је тарифе увећао на 125 одсто.
09. 04. 2025. у 20:44

ДРАМА НА ГРАДИЛИШТУ! ЈЕДНА ОСОБА ЗАРОБЉЕНА, ТРОЈЕ ПРЕЖИВЕЛО: Грађани позвани да се евакуишу због додатног урушњавања (ФОТО/ВИДЕО)
КАКО преносе локални медији, претпоставља се да су две особе заробљене након што се срушило градилиште Шин Ансан, у Иљик-донгу, Гванмјон-си, близу јужнокорејске престонице.
11. 04. 2025. у 10:00 >> 10:12

ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Масовне ликвидације грла, лешеве бацају у јаме и заливају кречом - ничу сточна гробља широм земље
"УКОЛИКО би дошло до новог избијања, било би неопходно поново дефинисати зоне ограничења у радијусу до 10 километара. То би значило не само тестирање скоро више од 120.000 грла стоке, повећан ризик даљег ширења заразе, пооштравање ветеринарских мера и значајна ограничења стављања производа у промет, већ и да се не предузимају мере које су изнад свих неопходних мера порекла са фарми."
11. 04. 2025. у 15:23
Коментари (0)