ФИСКУЛТУРА У НОВОЈ САЛИ: После три деценије, средњошколци у Свилајнцу добијају простор за физичко
ОКО 500 свилајначких средњошколаца од ове школске године физичко васпитање обављаће у новој фискултурној сали Средње школе Свилајнац, површине 952 квадратна метра.

З. Глигоријевић
Министарство просвете уложило је 108 милиона динара, а Општина је радила пројектну документацију. Салу ће моћи да користе и свилајначки спортски клубови, а у њој се налазе и канцеларије Школске управе.
Нову фискултурну салу чекали су три деценије, а средњошколци су наставу физичког васпитања обављали у спортској хали ван школе, у коју су одлазили пешице.
- Не само што смо добили велелепан објекат преко пута школе, већ ће и час сада трајати 45 минута, а не пола сата, колико је трајао, па нисмо успевали да постигнемо све што је требало. Поред тога, ђаци су пешачили један километар до хале, а толико и назад, и то онако уморни и знојави - рекла је професорка физичког васпитања Далиборка Митровић.
Председник општине Свилајнац Предраг Милановић веома је поносан што је у последње четири године у образовање и школске објекте уложено 754 милиона динара.

З. Глигоријевић
- Финансијери су били Министарство просвете, Европска унија, Општина и бројни донатори. Захваљујући томе, школе у целој општини изгледају као школе у развијеном свету. Средња школа Свилајнац има дуално образовање и сви ученици који су завршили овај вид образовања добили су радна места, што је најбоља препорука за ову школу - оценио је Милановић.
МАСКЕ И АЛКОХОЛ
ОПШТИНА је обезбедила и 6.000 заштитиних маски, које ће бити подељене свим радницима у просвети и ученицима, како би помогли родитељима, као и дезинфекциона средства и осталу опрему, које су јуче поделили.
Препоручујемо

НЕМА СПОРТА, НЕМА ПЕВАЊА: Доктор Кон о новим правилима у школи какву не познајемо
11. 08. 2020. у 16:22

ЈЕЛЕНА ЈЕ СТОМАТОЛОГ: Отишла је на Малту и тамо ради потпуно другу ствар
20. 08. 2020. у 13:58

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

САМО 5 ЗЕМАЉА: Ко је све гласао за Србију и како - максималних 12 од комшија (ФОТО)
ПОСЛЕ завршеног финала "Евровизије 2025", на званичном сајту престижног музичког такмичења објављено је и како су гласале земље учеснице у полуфиналима.
18. 05. 2025. у 11:34
Коментари (0)