НАЈБОЉА ДОБИЈА РАЗБОЈ: Етно мрежа у Пироту обучава ткаље
ЕТНО мрежа у Пироту, амбасаде Канаде и САД, и град Пирот, организују обуку за десетак ткаља пиротског ћилима.

Фото: В. Ћирић
Након обуке, ткаље ће добити сертификате, а најуспешнија односно најбоља добиће бесплатно ткачки разбој.
Према речима Виолете Јовановић из Етно мреже и Милене Димитријевић, председнице ГС у Пироту, радионица ћилима има циљ да економски оснажи жене и мотивише их да евентуално сајма покрену свој посао.
Поменута обука део је недавне ткачке колоније која је у редукованом облику одржана у старопланинском селу Дојкинци.
Препоручујемо

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)