ЛЕП ГЕСТ "ПОЖАРЕВАЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ": Уместо прославе Дана школе, засадиће дрвеће

Д.Н.

23. 09. 2020. у 17:26

„Пожревачка гимназија“ 24. септембра прославља свој рођендан, 158. по реду, али на неуобичајен начин, због актуелне епидемије корона вируса.

ЛЕП ГЕСТ ПОЖАРЕВАЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ: Уместо прославе Дана школе, засадиће дрвеће

Фото: Д.Н.

-У немогућности да Дан школе обележимо парадно - уз академију и пригодну свечаност, одлучили смо се да тај дан проведемо радно, али уз симболично обележавање - садњу дрвећа у школском дворишту, 24. септембра, у подне, славећи живот – најавила је директорка школе Данијела Жуковски. Гимназија у Пожаревцу, која је више пута мењала своје име, основана је 24. септембра 1862. године, указом кнеза Михаила Обреновића, па се овај датум узима за Дан школе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (0)

ХАОС У РУСИЈИ: Репрезентативац Србије прво проглашен за непријатеља Украјине, а потом није могао да верује шта га је снашло у престоници