НЕМА НЕПРЕМОСТИВИХ ПРЕПРЕКА: У Врбасу отворена изложба "Особе с инвалидитетом које су мењале Србију"

З. Рајић

08. 10. 2020. у 08:25

НА Тргу Николе Пашића у Врбасу ове седмице отворена је изложба "Особе с инвалидитетом које су мењале Србију", чији је организатор компанија Color Media Communications, у сарадњи с Министарством за рад, запошљавање, борачка и социјална питања.

НЕМА НЕПРЕМОСТИВИХ ПРЕПРЕКА: У Врбасу отворена изложба Особе с инвалидитетом које су мењале Србију

Фото М. Секулић

- На изложби су фотографијама и текстом о њиховом животу и успесима представљене особе које се суочавају с вечитом стигмом због различитости. Циљ је да се чује њихов глас и превазиђу предрасуде - рекла је Ивана Рајинац, координаторка пројекта.

Поставка ће гостовати у шест градова у Србији, у којима ће се представити особе заступљене на овој изложби. Међу људима које никаква ограничења нису обесхрабрила на путу до уметничког, спортског, научног и пословног успеха нашло се и двоје Врбашана - Мара Хорњак и Милан Шолаја.

Мара је од рођења до шесте године била непокретна због рахитиса, а касније је изгубила вид. То је није спречило да постиже врхунске резултате у атлетици, пливању, куглању и шаху. Завршила је за масера терапеута и укључена је у манифестацију "Вредне руке слепих жена Србије".

Милан, који је био голман Рукометног клуба Врбас, у 34. години је остао непокретан после саобраћајне несреће, а након тога је био успешни бацач копља из инвалидских колица. Прошле године је постао европски шампион и светски вицешампион у роњењу на дах.

- Бавим се спортом због личног успеха и сатисфакције, али и да докажем да нема непремостивих препрека и немогућих достигнућа за људе који се боре и раде - рекао је Милан на отварању изложбе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ПРЕВАРЕНЕ ДЕСЕТИНЕ СПОРТИСТА! Лажно се представљао као звезда филмова за одрасле, невероватно шта је све урадио асовима спорта!