СКИДАЈУ РОМЕ СА СОЦИЈАЛНЕ ПОМОЋИ: Вршац помаже припадницима ове мањине да започну свој бизнис
КАКО би што више Рома скинули са списка прималаца новчане социјалне помоћи и омогућили им да живе од свог рада, Град Вршац ће обучити 40 одабраних припадника те националне мањице из области предузетништва, екологије, пољопривреде и заната.
Фото: Град Вршац
Претходно су у сарадњи са НСЗ истражили тржиште рада и на основу тога одлучили из којих области ће спроводити обуке. Такође, одржали су и састанак са заинтересованим послодавцима, међу којима је било и ЈКП „Други октобар“, којима су представили све бенефите упошљавање учесника тог пројекта.
-Предвиђено је да се запослни петоро оспособљених занатлија из металске струке, а да четворо њих, средствима из буџета пројекта, започне сопствени бизнис оснивањем предузећа, пољопривредног газдинства или знатске радње – објашњава Урош Недић из асоцијације грађана „Импулс“.
Биће ангажовано и 20 сакупљача секундарних сировина, који ће, као и до сада, сакупљати и управљати отпадом, али на хуманији начин и уз уважавање свих еколошких принципа.
Препоручујемо
ПРЕМИНУО МИРОСЛАВ ВЕЉКОВИЋ: Туга у Пожаревцу због смрти великог борца за права Рома
19. 10. 2020. у 15:57
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)