НАСТАРИЈИ ОДМЕРИЛИ СНАГЕ У БРИЏУ: У Геронтолошком центру у Суботици одржано међуклупско карташко такмичење
КРИЛАТИЦУ „Ко хоће наће начин, ко неће тражи разлог“ често чујемо, а корисници Геронтолошког центра у Суботици су је буквално применили и упрокос епидемиолошкој ситуацији и поштујући све происане мере организовали такмичење у бриџу за 120 људи.
Фото: Ј.Л.
У међуклупском такмичењу у бриџу учествовали су корисници свих десет геронтолошких клубова и сва три дома, а како протиче карташко надметање пратило се путем зоом апликације.
- У оквиру овогодишње „Сунчене јесени“ живота успели смо да нађемо начин да организујемо 20. такмичење у бриџу. Нашли смо начин да се дружимо, да окупимо 120 такмичара, а да притом поштујемо све прописане епидемиолошке мере – истиче Ненад Иванишевић, директор Геронтолошког центра. – Други начин да будемо заједно није постојао али није ни постојала алтернатива да не будемо заједно. Наставићемо са овим активностима и свако следеће такмичење биће организовано на овај начин, то је једини начин да се људи ипак друже а да можемо да испоштујемо мере.
Фото: Ј.Л.
По речима Илије Ђукановића, члана Градског већа за област социјалне заштите, Град Суботица подржава рад геронтолошких клуба и све њихове активности, а са том праксом наставиће и убудуће.
- Октобар је месец посвећен нашим најстаријим суграђанима и драго ми је да су запослени у Геронтолошком центру нашли начин да их окупе и пруже им могућност да учествују у свим активностима – додао је Илија Ђукановић.
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)