НАЈЈЕФТИНИЈИ И НАКОН ПОВЕЋАЊА ЦЕНЕ: Боравишна такса у Белој Цркви сада износи 60 динара!
ЦЕНА боравишне таксе у Белој Цркви дуго је била најнижа у Србији. Износила је свега 50 динара дневно по госту, а сада је тај износ повећан.
Фото: Ј.Ј.Баљак
Локална самоуправа је морала да усклади њену цену са новим законом о угоститељству. У оптицају су били износи од 60 до 110 динара, а они су поново изабрали најнижи могући износ.
-Нисмо желели да већом ценом оптерећујемо наше угоститеље, јер нам је свима у интересу да привучемо што више гостију на наша језера и да нам свака туристичка сезона буде успешна као ова – каже Дарко Остојић из Канцеларије за локални економски развој.
На основу новог закона, боравишну таксу у Белој Цркви плаћају само гости три ауто-кампа и једног објекта, који има више од 30 лежајева.
Власници вила и апартмана са мање од 30 кревета, као и они који издају собе у домаћој радиности, плаћају само годишњи паушал. Он износи хиљаду динара по кревету, без обзира на то колико су гостију имали.
-Тиме је прилив од туризма у општински буџет значајно смањен, али је општи циљ да сви угоститељи раде легално – додаје Остојић.
Како је најављено, локални туристички инспектор ће убудуће све који су били у сивој зони усмеравати да раде по закону или да уопште не раде.
Препоручујемо
„Генералка“ контејнера у Ћуприји: Акција да и одлагање отпада буде чистије
19. 04. 2026. у 12:26
Заблистала школска библиотека: Још 500 наслова за параћинске гимназијалце (ФОТО)
18. 04. 2026. у 17:33
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)