ЛИДЕРИ ДРУШТВЕНЕ ОДГОВОРНОСТИ: Награђена хуманитарна акција породице Смердов из Вршца
Породица Смердов из Вршца, која је пре две године покренула акцију поделе бесплатне ужине социјално угроженим ђацима из тог града, постала је лидер друштвене одговорности у Србији за 2020. годину.
Фото: Ј.Ј. Баљак
Њихову хуманост, иако је акција локалног карактера, препознала је Бизнис инфо група, која им је и доделила ово признање.
Данило Смердов и његов син Александар, о којима су „Новости“ недавно писале, само су у току прошле године, уз помоћ бројних донатора, поделили 7.500 бесплатних оброка и исто толико флаширане воде.
Тренутно ужину обезбеђују за свих 40 ученика Школског центра „Никола Тесла“, у оквиру ког имају свој објекат брзе хране, а од недавно су почели да је спремају и за 30 сиромашних ученика из оближње специјалне школе „Јелена Варјашки“.
Препоручујемо
НЕСТАБИЛНА СИТУАЦИЈА У ВРШЦУ: Велики број новооболелих, размишља се о увођењу нових мера
09. 11. 2020. у 13:59
СУМЊА СЕ ДА ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК СА ЕСТРАДЕ НАРУЧИО НАПАД НА ЧОЛИНУ КУЋУ: Били пријатељи и сарадници (ФОТО)
ЈЕДАН правац истраге упућује на познато име са естраде, чека се прикупљање свих доказа.
03. 02. 2026. у 16:49
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)