У ЈЕДНОМ ДАНУ 100 ПРЕГЛЕДА У Кикинди све више ковид пацијената
БРОЈ пацијената са симптомима корона вируса у Кикинди се повећава из дана у дан.
Фото: Р. Ш.
У ковид амбуланти Дома здравља протекла 24 сата прегледано је чак 100 пацијената, а код 15 је регистровано обољење од ковида 19. Више од половине пацијената јавило се певи пут, јер су донили симптоме, док је остатак дошао на контролни преглед. Због великог броја пацијената, амбланта сада ради до 22, а само до пре неколико дана радила је до 19 сати.
- Урађена су и прва 42 антигенска теста. Зо је нови метод брзог тестирања. У једној смени у амуланти сада раде два лекара, јер је прилив пацијената веома велики , па једна не би могао да прегледа ни половину. У сарадњи са Црвеним крстом испред амбуланте је постављен шатор, у којем, додуше, нема грејања, а пацијентима делимо бројеве како би знали када ће оквирно да дођу на ред. Покушаћемо да обезбедимо простор у чекаоници како би пацијентима било топло – изјавила је др Драгица Марковић, директорка Дома здравља.
Препоручујемо
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)