НОГАМА И РУКАМА ТУКАО ЛЕКАРЕ Инцидент на Инфективној клиници у Нишу, пацијент почупао апаратуру, па напао запослене
ШЕЗДЕСЕТЧЕТВОРОГОДИШЊИ пацијент који се у нишком Клиничком центру лечи од Цовида 19, напао је у уторак око 11 сати медицинско особље ове здравствене установе, а о случају је обавештена полиција.
Фото: Ј. Ћосин
Како сазнајемо, у инцидент, на срећу, нико није теже повређен, а у установу је позван психијатар како би пружио потребну помоћ пацијенту који их је напао
- Пацијент је у видно узнемиреном стању покидао апаратуру на коју је био прикључен, а затим насрнуо на лекаре и медицинске сестре задајући им ударце ногама и рукама. Након тога је почео да бежи ка излазу из клинике, али је захваљујући интервенцији службе обезбеђења и медицинског особља савладан и без повреда враћен на одељење интензивне неге – наводе наши саговорници упознати са овим случајем.
Из управе нишког Клиничког центра стигла је најоштрија осуда овог инцидента.
- У ситуацији када медицинско особље улаже натчовечанске напоре ради спашавања људских живота и очувања здравља становништва, овакви догађаји су недопустиви. Уз сво разумевање за болест пацијента и последице изазване падом сатурације у крви услед заразе корона вирусом, морамо да укажемо да је овакво понашање крајње неприхватљиво. Апелујемо на грађане да имају разумевања и поштовања за оно што ови људи раде, што ризикују свој живот и своје здравље да би сачували њихово – саопштено је из ове здравствене установе.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПОПУЊАВАЈУ СЕ КАПАЦИТЕТИ У КЦ НИШ: Број примљених се дневно повећава за 100 одсто
05. 11. 2020. у 09:22
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (1)