ЗА ЈЕДАН ДАН 14 НОВИХ ПАЦИЈЕНАТА: Пуни се ковид део лесковачке Опште болнице
У КОВИД делу лесковачке Опште болнице, у последња 24 часа, примљено је 14 нових пацијената, па је укупан број хоспитализованих људи порастао на 52.

Фото: И. Митић
Болница је у овом периоду имала и један отпуст, а један пацијент је транспортован у нишки Клинички центар, због компликација болести.
У односу на укупан број пацијената који се лече у Лесковцу за 32 особе је стигао позитиван налаз на инфекцију вирусом корона, док резултат теста или тестирање чека 20 људи.
На терапији кисеоником је 35 пацијената, а структуру хоспитализованих чине 34 особе из Лесковца, 12 из Власотинца, четири из Лебана и две из Медвеђе.
Пораст броја хоспитализованих због респираторних инфекција на територији Јабланичког округа почео је пре десетак дана. Тада је у лесковачкој ковид болници било десетак особа, а већ данас пет пута више. Њен капацитет је у прошлом пику епидемије, укључујући и поједина одељења која су прешла у ковид систем рада, био око 180 лежајева.
Препоручујемо

НОВИХ 80 СЛУЧАЈЕВА: Поново велики број новоинфицираних у Расинском округу
17. 11. 2020. у 15:02

НАЈГОРЕ У ПРИЈЕПОЉУ: У златиборском округу нових 89 случајева заразе короном
17. 11. 2020. у 14:23

(МАПА) ЖЕСТОКЕ БОРБЕ КОД ПОКРОВСКА: Пуца украјинска одбрана, фронт је постао "пакао"
НА ФРОНТУ код Покровска поново се воде жестоке борбе. То подручје постало је епицентар руских напада, а украјински медији и војска описују ситуацију као изузетно тешка.
14. 05. 2025. у 08:43

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника
ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.
14. 05. 2025. у 09:19

"ЈА НЕ МОГУ ДА НАСТАВИМ БЕЗ ТЕБЕ" Потресна објава Наташе Нинковић: "Ово је најусамљенији дан мог живота" (ФОТО)
НЕМА дана кад не мисли на своју мајку...
14. 05. 2025. у 11:32
Коментари (0)