ЕПИДЕМИЈА У РУДНИЧКО-ТАКОВСКОМ КРАЈУ: Једна особа преминула, још осам новооболелих
ЈОШ једна особа у Рудничко-таковском крају, потврђено позитивна на ковид-19, нажалост је преминула.

Фото: М.Б.
У овом крају, до синоћ је регистровано још осам лица новооболелих од те заразе. Укупан број тренутно потврђених заражених овде је 242, према резултатима тестирања у Горњем Милановцу.
- Од тог броја, 53 их је излечено, они и њихови контакти су ослобођени кућне изолације. Тренутно су хоспитализоване 23 ковид позитивне особе са територије ове општине: углавном у милановачкој Општој болници. Преостала лица потврђено позитивна на корона вирус, као и њихови контакти, су у кућној изолацији под медицинским надзором – - изјавио је др Александар Чивовић, в.д. директора Дома здравља Горњем Милановцу.
У Ковид амбуланти тог Дома у петак је обављено 139 прегледа, од којих су 67 прегледани први пут, урађен је 31 серолошки тест, 12 антигенских, узето 19 назофарингеалних брисева, хоспитализовано је седам лица.
Статистика епидемије у овом крају има две етапе. У првој, од њеног почетка у марту до смиривања у мају, укупно је оболело 60 лица, од којих су петоро преминули, сви остали су излечени. У другој, од половине јуна, заражено је укупно 366, уз 15 смртних исхода.
Препоручујемо

ПАЦИЈЕНТ ПОБЕГАО ИЗ КОВИД БОЛНИЦЕ И НИШУ : Полиција одмах кренула у потрагу
22. 11. 2020. у 13:34

ЕПИДЕМИЈА У ПЧИЊСКОМ ОКРУГУ: У Прешеву највећи број оболелих од вируса корона
22. 11. 2020. у 12:18

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита
СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.
27. 06. 2025. у 16:50
Коментари (0)