ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА У ЖИТИШТУ: Број позитивних на корону прешао 50 посто тестираних
ПРЕДСЕДНИК општине Житиште, Митар Вучуревић прогласио је ванредну ситуацију у овој малој Средњобанатској општини, због повећаног броја новооболелих од корона вируса.

фото: Б. Марчета
- У последњих неколико дана проценат позитивних лица у односу на укупан број тестираних на територији наше општине прелази 50% и из тог разлога смо овакав потез сматрали неопходним - нагласио је Митар Вучуревић, председник општине Житиште.
Он је напоменуо да је стање унутар здравственог система изузетно тешко и забрињавајуће, јер су болнице због великог броја заражених међу запосленима приморане да повлаче здравствене раднике из околних Домова здравља, што је случај и у Житишту и околним местима.
Препоручујемо

ПОСЛЕДЊИ ПОДАЦИ: Број заражених корона вирусом у свету премашио 60 милиона
24. 11. 2020. у 23:57

КАТАСТРОФА У ФРАНЦУСКОЈ: У уторак више од хиљаду мртвих и поред попуштања другог таласа
24. 11. 2020. у 23:34

"НЕ ПИТАМО КОЛИКО КОШТА": Вучић - барем милион доза вакцине до краја године
24. 11. 2020. у 22:23

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (0)