ЦЕО РЕГИОН ДА ПОЗАВИДИ: Изградња обалоутврде и шеталишта на левој обали Ибра у Краљеву
УКОЛИКО се не деси нешто непредвиђено, Краљево ће на левој обали Ибра најкасније до краја 2022. године добити једно од најлепших и најдужих шеталишта уз реку, не само у Србији већ и у читавом региону, дугачко око 3,2 километра.
Фото: Г.Шљивић
- Овај пројекат започет је 2010. године и у првој фази, до 2015., урађена је деоница у дужини од 1.200 метара, од Кајак клуба у центру града до такозваног „Старог Јасена“. Од 2016. године радила се друга деоница, а ако све буде текло према предвиђеној динамици очекујемо да ће за две године на левој обали Ибра бити завршено комплетно шеталиште до Шумарске школе у Чибуковцу. Биће то кеј за понос и уживање – каже Александар Несторовић, директор Јавног предузећа за уређење грађевинског земљишта у Краљеву.
Фото: Г.Шљивић
Користећи добре временске услове за ово доба године, тренутно су у току радови на деоници од укупно 730 метара. Радници краљевачког предузећа „Западна Морава“ постављају такозвани камени набачај за изградњу бедема, након чега следи изградња бехатон стазе, односно шеталишта, а потом уређење и осветљење.
- Ови радови имају вишеструки значај и за регулисање водотока Ибра кроз градску зону – додаје Несторовић. – Уређењем корита реке и изградњом обалоутврде спречава се веће и неконтролисано изливање, а зауставља се и појава клизишта која су претходних година задавала доста главобоље власницима кућа дуж Карађорђеве улице повише леве обале.
ДЕСНА ОБАЛА
У мају ове године већ је завршена пешачка стаза уз десну обалу, од старог моста до ушћа Рибнице у Ибар. Ова стаза, укупне дужине 1.220 метара, води до нове хале спортова и „ритејл“ тржног центра, а у свом завршном делу практично се рачва, па један део иде ка мосту преко Рибнице, а други део наставља бедемом ка тротоару код оближње бензинске пумпе.Препоручујемо
НЕВРЕМЕ УБИЛО РОДЕ КОД ПАРАЋИНА: Срушено гнездо, младунци нису преживели (ФОТО)
01. 06. 2026. у 21:31
ОЛУЈНИ ВЕТАР У ПОМОРАВСКОМ ТРОГРАЂУ: Невреме протутњало без драматичних последица (ФОТО)
01. 06. 2026. у 18:51
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (10)