У ЧАСТ ПРЕМИНУЛОГ ПОГЛАВАРА СПЦ: На шеталишту у Пландишту осликан мурал патријарха Иринеја (ФОТО)

У ЧАСТ недавно почившег патријарха Иринеја, у Пландишту је освануо мурал са његовим ликом.

У ЧАСТ ПРЕМИНУЛОГ ПОГЛАВАРА СПЦ: На шеталишту у Пландишту осликан мурал патријарха Иринеја (ФОТО)

Фото: Игор Ђорђевски

Локални уметник Божидар Бућинац, иначе учитељ у пензији, насликао је поглавара СПЦ како седи у фотељи испред храма Светог Саве, у ком је и сахрањен, што је наишло на велико одобравање суграђана.

Мурал је, иначе, осликан на зиду у пешачкој зони и за само пар дана постао је омиљено место  за фотографисање.

Патријарх се тако нашао у друштву глумаца Зорана Радмиловића, Николе Симића и Томе Курузовића, које је Бућинац такође осликао претходних година.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ПОСЛЕДЊИ СНИМАК МИЛОШЕВИЋА ПРЕ ОДЛАСКА У ХАГ: Запалио цигару у америчкој бази, збијао шале са војницима (ВИДЕО)