НАЈГОРИ ДАН ОД ПОЧЕТКА ЕПИДЕМИЈЕ: У Чачку од короне преминуло девет пацијената
ПРЕТХОДНИ дан био је најгори од почетка епидемије корона вируса у Чачку – чак девет пацијената преминуло је на ковид одељењима овдашње опште болнице.
Болница у Чачку / Фото В. Илић
Умрло је седам особе из Чачка (86, 78, 80, 80, 84, 84 и 86 година) и по једна из Лучана (78), која је преминула одмах по пријему у болницу, и Ивањице (47).
На ковид одељењима чачанске болнице тренутно су хоспитализована 193 пацијената, седам више него претходног дана.
У протекла 24 сата (пресек од петка у подне) примљена су 23 пацијента са симптомима који указују на могућу инфекцију корона вирусом. Било је седам отпуста на кућно лечење, и неколико превода у Плаву халу и болницу у Ивањицу.
У респираторном центру смештено је 15 најтежих болесника. Седморо пацијената са изразито тешком клиничком сликом прикључено је на механичку вентилацију.
У пријемно-тријажној амбуланти чачанске болнице јуче је евидентиран 231 прегледа, од чега 172 прва.
Препоручујемо
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)