ЗАВРШЕНА РЕКОНСТРУКЦИЈА МАГИСТРАЛЕ ОД ЧАЧКА ДО ЗЛАТИБОРА: Без застоја до планина, Републике Српске и Јадрана
ВИШЕГОДИШЊА реконструкција магистралног пута Чачак - Златибор, која је задавала пуно главобоље возачима на једној од најфреквентнијих саобраћајница у Србији, завршена је.

Илустрација Фото: Н. Јанковић
Осавремењеном саобраћајницом се од сада до одредишта стиже безбедније и без застоја, а овај важан пут ускоро ће бити спојен са Коридором 11.
Вишегодишњи радови коштали су 2.6 милијарди динара, финансирани су из кредита Светске банке посредством "Путева Србије".
Радови су били обимни и темељни: од Овчар Бање до Ужица реконструисано је 14 мостова, изграђене су или реконструисане десетине потпорних зидова, на целој деоници коловоз је ојачан и постављен је нови асфалт, 50.000 квадратних метара косина покривено је новом заштитном оградом и бетоном, санирана су клизишта, постављена је нова саобраћајна сигнализација, на појединим деоницама постављена је расвета, ту су нови тротоари, стајалишта...
Златиборском магистралом, саобраћајем најоптерећенијом деоницом на путу до Златибора, Мокре Горе и Таре, до Републике Српске, до Црне Горе и Јадрана, свакодневно пролази око 10.000 возила.
"Путеви Ужице" су као извођач радова обавили су реконструкцију 15.24 километара магистрале. Реконструкција магистрале од Паковраће код Чачка до Ужица у дужини од 37 километара, вредна 1.2 милијарде динара била је проблематичнија због промене извођача радова. На крају, посао је до краја довео чачански "Страбаг".
- Ми смо између осталог урадили реконструкцију 7 мостова, највећи изазов били су мостови Сушица и Криваја са стубовима дужим од 40 метара - истиче Слободан Божовић, технички директор "Путева Ужице".
Паралелно са реконструкцијом мреже магистралних путева на важном коридору, траје и изградња ауто - пута до Пожеге. То је шанса да се теретни, камионски саобраћај у што већој мери измести са магистрале, чиме би се после обављеног посла пут сачувао значајно дуже.
Препоручујемо

ЛЕПЕ ВЕСТИ ЗА ДЕЦУ СА ИНВАЛИДИТЕТОМ: Завршава се инклузивно игралиште у Лапову
15. 12. 2020. у 12:14

ШПАНИЈА ПРОГЛАСИЛА ВАНРЕДНО СТАЊЕ
МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова Шпаније прогласило је ванредно стање након данашњег нестанка струје.
28. 04. 2025. у 21:32

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

НЕ МОЖЕ ДА САКРИЈЕ ТУГУ: Дарко Лазић потпуно сломљен, јавно се огласио (ФОТО)
ПЕВАЧ се присетио свог покојног оца...
28. 04. 2025. у 19:35
Коментари (0)