ПРАТИ ЦЕНУ КВАДРАТА: Нове основице пореза на имовину у Краљеву
ОСНОВИЦА пореза на имовину наредне године у Краљеву за власнике станова и кућа у првој градској зони, у складу са ценама квадрата, биће виша за 3,3 одсто у односу на овогодишњу, а у трећој зони и до 26 одсто, док ће основица у петој зони бити нижа за 5,6 а у четвртој за 2,8 одсто.

Фото: Г. Шљивић
За обрачун пореза на имовину цене квадратног метра некретнина утврђују се на основу цена остварених у њиховом промету по зонама од 1. јануара до 1. октобра ове године. Са овим Решењем Одељења за пореску администрацију о утврђивању просечних цена квадратног метра непокретности на основу којих ће се одредити висина пореза на имовину, сагласили су се чланови овдашњег Градског већа.
- За наредну годину имамо мале измене у већини зона осим у трећој, у делу Рибнице, где ће због изградње станова за припаднике снага безбедности бити увећан порез на имовину – појашњава градоначелник Краљева др Предраг Терзић. - Цене по квадратном метру непокретности по зонама утврђујемо у новембру сваке године на основу потписаних уговора о промету некретнина. Тако се утврђује висина пореза имовину и очекујем да ове године имамо веће приходе по том основу него 2019.

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

ЉУДИ, ШТА СЕ ОВО ДЕСИЛО? Ердоган ухватио Макронов средњи прст и - не пушта! Снимак руковања постао хит на друштвеним мрежама (ВИДЕО)
"ДИПЛОМАТСКИ" стисак.
19. 05. 2025. у 16:40 >> 16:48
Коментари (0)