КАКО ЈЕ ПРОФЕСОР ИЗ ЛОЗНИЦЕ ПОБЕДИО КОВИД: У борби против короне, Зорану помогао - правник (ФОТО)
26. 12. 2020. у 20:57
ЗОРАН М. (54), професор физике и дипломирани технолог, данас је изашао из Опште болнице у Лозници, где је лечен од короне.
Повезане вести

СРБИЈА БРИНЕ О СВИМ СВОЈИМ ГРАЂАНИМА: Вучић предложио да се обезбеде вакцине за све заједнице на Косову и Метохији
МИНИСТАР здравља Србије Златибор Лончар је поводом вакцинисања становништва на северу Косова истакао бригу руководства Србије са председником Вучићем на челу о свим грађанима.
26. 12. 2020. у 18:50

БУРА НА МРЕЖАМА ЗБОГ ВАКЦИНЕ БЕЗ ИГЛЕ: Теоретичари завере тврде да политичари нису имунизовани, ево шта је у питању (ВИДЕО)
МНОГИ светски званичници пристали су да приме вакцину против корона вируса пред камерама како би охрабрили становништво да учини исто.
26. 12. 2020. у 17:32

РЕГИСТРОВАН 91 НОВИ СЛУЧАЈ: Мањи број новозаражених на територији Краљева
ОД укупно 414 тестираних узорака бриса са територије Краљева, рачунајући 240 ПЦР и 174 антиген методом, на ковид-19 позитиван је 91, саопштио је Градски кризни штаб на основу података краљевачког Завода за јавно здравље.
26. 12. 2020. у 16:58

ДОЛАЗИ ДУГА И ТАМНА ЗИМА: Мрачно предвиђање др Несторовића (ВИДЕО)
ПУЛМОЛОГ др Бранимир Несторовић гостовао је у емисији "Јутро" на Прва ТВ где је коментарисао актуелности везане за корона вирус.
26. 12. 2020. у 16:47
Најновије из рубрике

ИСКЉУЧЕЊА СТРУЈЕ: Сутра радови на мрежи у Пожаревцу и Кучеву
ПОЖАРЕВАЦ – У понедељак, 20. октобра, изводиће се радови на електромрежи, због чега ће поједини делови града Пожаревца и општине Кучево остати без струје.
19. 10. 2025. у 09:25

УЖИЧАНИ НА ОСТРВУ ВИДО: Уредили простор око спомен - костурнице
Волонтери из ужичког „Црвеног крста“ спровели су акцију чишћења простора око маузолеја посвећеног српским страдалницима, на грчком острву Видо. Посекли су стабла која су угрожавала безбедност посетилаца и угрожавала спомен - костурницу, очистили су околину над плавом гробницом, уз координацију и сагласност града Крфа и Завода за заштиту споменика културе Србије.
17. 10. 2025. у 16:04

ГРАДСКИ ВОДОВОД У ВРАЊУ: Два села без воде због измештања водоводне мреже
Из градског Водовода у Врању, саопштили су јутрос да ће због радова на измештању старе водоводне мреже са моста у селу Стропско без воде бити потрошачи поменутог села као и суседног села Дубница.
17. 10. 2025. у 09:17

РОБОТ ВОЛИ КОГА ДЕЦА ВОЛЕ: Школа у Кикинди добила савремени апарат за рад са децом са сметњама у развоју
ОСНОВНА школа "6. октобар" у Кикинди добила је од Министарства просвете хуманоидни робот Воли нове генерације који звуком, покретом и игром, подржава децу са сметњама у развоју у учењу, комуникацији и социјализацији.
17. 10. 2025. у 05:00

Ученици Гимназије „Federico II di Svevia“ из Италије гости локалне самоуправе у Врању
Делегација од петнаест ученика свих разреда и два професора Научно – језичке Гимназије „Federico II di Svevia“ из Алтамура посетили су данас градску управу у Врању.
16. 10. 2025. у 16:24
Bilje
27.12.2020. 08:29
Bravo za dobar tekst. Sve se kao u bajci dobro zavrsilo za doticnog. Kao da je Robinhud morao da izadje iz bajke pa je dosao iz servudske sume u srpsku sumu propisa i potukao koronu sa pravim paragrafom. Nažalost živimo u svetu u kome izgleda svakom coveku danas treba Robinhud i advokat da ga brani od nasilja i slepila raznih birokratizovanih sistema u kojima poslusnici sistemu sluze a ne coveku. U svetu kao da nema vise integriteta profesije ni opsteg morala. Stalno citamo tuzne priče o malom coveku u sudaru s birokratskim mozgovnim aparatima koji žive proglasavaju mrtvim ili ne vide urgentnu potrebu coveka ni realnost od imaginarnog sveta nehumanih propisa. Jadne su i birokrate u koje se skolovani svet pretvara da sacuva radna mesta pa mora da bude uvek poltronski uplasen od naredjenja pretpostavljenih. Svet kao u filmovanim vojnim diktaturama u koje kapitalizam radnike i njihovu slobodu zatvara u fabrike koje lice na automatizovane haj tek masine za mlevenje ljudi, u kosmarnim snovima nalik rimskim arenama za borbe gladijatora ili skorije konclogore. Nece se daleko stici ako to postaje stvarnost kojoj birokrate moraju silom da daju legitimitet. Klasna borba u osnovi je svega iako se neprijatelji izmisljaju u nacionalizmu da jednako porobljene radnike guraju jedne protiv drugih a jednako pate od nepravedne podele rada i sredstava.