ИВАЊИЧКА СЕЛА БЕЗ СТРУЈЕ ЗБОГ СНЕГА Мештани: Палимо свеће као да живимо у каменом добу
СНЕГ у ивањичкој општини оставио је бројна села без струје. Под теретом тешког снега нису издржали каблови на електро мрежи, па су у мраку претходне ноћи били мештани Лисе, Биоча, Лауша, Речица и читав крај до Рашчића, Братљева, Ерчега, Голијске реке, Буткова, Опаљеника, Кушића, Катића, Мочиоца, Глијеча...

Фото: В.И.
Гневни Ивањичани кажу да се исти проблем понавља сваке године, па се питају да ли је нормално да са првим снегом сваке године остају без електричне енергије.
Пао је снег 26. децембра, а они га неспремно дочекали. Шта је сада у питању осим немара? Је ли могуће да није било времена да се обезбеде далеководи? Палим свеће у кући као да живим у каменом добу – казао је мештанин Ерчега.
Председник Општине Ивањица Момчило Митровић рекао је да је “очигледно да локални погон Електродистрибуције није кадар да реши ову ситуацију”.
- Не можемо дозволити да у 21. веку људи буду без струје. Мораћемо да тражимо помоћ републичких институција како бисмо решили проблем. У потпуности разумем огорчење људи, јер нема оправдања за ово што се догађа – нагласио је Митровић. - Снег је на подручју Ивањице почео да пада у суботу ујутру, а у вишим пределима га има преко 20 центиметара. Готово читаво подручје осим градског језгра и ближих приградских насеља има проблема са напајањем електричном енергијом.
Већ у суботу су све екипе Електродистрибуције биле на терену, а у нецељу им је стигла помоћ колега из околних градова, који ће покушати да стабилизују напајање струјом већег дела општине. Према последњим информацијама из ивањичког погона Електродистрибуције, без струје су: Глијеча, Опаљеник, Сивчина, на подручју Лисе насеља Стара фабрика и Ајдаче, струја би требало да стигне у село Братљево, али је неће бити према Ковиљу, у Дретину, Осоници, Лукама и Буткову.
Када је реч о путним правцима они су за сада проходни, али је неопходна употреба зимске опреме.
Препоручујемо


НЕ ПРЕСТАЈЕ ДА ПАДА: Снег завејао локалне путеве на Пештеру, села блокирана! (ФОТО)
26. 12. 2020. у 18:11

РУСИ ОДБИЛИ ПРЕКИД ВАТРЕ И ГОМИЛАЈУ ЈАКЕ СНАГЕ КОД ЛИМАНА: Спрема се велика офанзива, ништа од мира у наредним месецима!
ЈУЧЕ је Москва одбила мировни предлог и прекид ватре на 30 дана са Украјином. Високи званичници Трампове администрације у последњим данима воде разговоре о томе да Вашингтон можда неће бити у стању да издејствује прекид ватре између Русије и Украјине у наредним месецима. За то време, Москва гомила трупе у Доњецкој области и спрема се за велику офанзиву.
02. 04. 2025. у 14:59

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта
ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.
02. 04. 2025. у 10:16

ЈЕДАН РАКИЈА, А ДРУГИ... Нећете веровати КАКО се зову пси новог амбасадора САД у Србији Марка Брновића
МАРК Брновић је увек поносно истицао своје порекло, уосталом ћерке му се зову - Милена и Софија.
31. 03. 2025. у 19:31
Коментари (1)