ОПОРАВАК БРЖИ УЗ ПКС: Медвеђа успешно превазилази последице недавних поплава
ЗБОГ великог невремена од пре две седмице, половина житеља Медвеђе није имала струју.
Фото ПКС
Уништена је и путна инфраструктура, али се ситуација у овој локалној самоуправи умногоме стабилизовала, па од укупно 137 трафостаница на подручју поменуте локалне самоуправе - треба поново у функцију да се врати мање од њих 20.
У међувремену, они који немају струју снабдевају се уз помоћ 35 агрегата који су набављени средствима из општинског буџета.
Све надлежне службе су непрекидно на терену, а помажу и припадници Војске Србије, као и монтери "ЕПС" из више места у Србији. Из Богатића је Медвеђи на поклон стигло 25 тона брашна које ће бити подељено локалном становништву, баш као што је већ учињено са хиљаду пакета основних животних намирница, који су набављени општинским средствима и из донација.
Због покиданог далековода, ни рудник "Леце" није имао струју, али су последице хаварије саниране. За санацију штета од поплава, Медвеђа је интервентно издвојила готово три милиона, па се интензивно поправљају путеви у брдско-планинском делу општине.
Помоћ Медвеђи је стигла и од Привредне коморе Србије која је, поред агрегата и пакета са основним животним намирницима, овдашњем Дому здравља обезбедила и теренско возило за лакши одлазак до пацијената у забитима. Како је саопштено, ПКС је теренска возила поклонила још и домовима здравља у Лебану и Бојнику.
Препоручујемо
У ВРАЊУ СУТРА ЗАСЕДА ГРАДСКО ВЕЋЕ: Усклађеност планираних и реализованих активности
16. 12. 2025. у 14:58
„УГРУШАК“ ПРЕД ЧИТАОЦИМА: Нова књига песама Живорада Недељковића у издању КЦ „Рибница“
16. 12. 2025. у 11:58
ПОДЕЉЕНО 30 КОТЛОВА: Мере смањења загађења ваздуха и енергетске ефикасности у Краљеву
16. 12. 2025. у 11:26
ФИЦО ЗАГРМЕО: Оно што Брисел ради Србији нема никакве везе са здравим разумом!
ПРЕМИЈЕР Словачке Роберт Фицо изјавио је данас да ће на самиту ЕУ - Западни Балкан говорити у корист Србије, као и да оно што ЕУ ради Србији нема везе са здравим разумом и да је кажњавају због њених суверених ставова.
17. 12. 2025. у 15:34
"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!
ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.
17. 12. 2025. у 13:13
МИМУ ЗАУСТАВИЛА ПОЛИЦИЈА: Изненадило их је оно што су затекли у колима
НАКОН што их је зауставила полиција, призор у колима их је изненадио...
17. 12. 2025. у 10:09
Коментари (0)