ВОЈВОДИ МИШИЋУ У ЧАСТ: Акција планинара из Лајковца од Рајца до Струганика

Б. П.

31. 01. 2021. у 13:53

У ПОМЕН стогодишњице од смрти легендарног војводе Живојина Мишића, стратега бриљантне победе српске војске над Аустроугарима у Првом светском рату, 20 чланова Планинарско-смучарског друштва “Ћира” из Лајковца препешачили су стазу од Рајца до родне куће великог стратега у Струганику код Мионице.

ВОЈВОДИ МИШИЋУ У ЧАСТ: Акција планинара из Лајковца од Рајца до Струганика

Фото: ПСД Ћира

Након двадесетак километара хода до војводиног родног села, планинари су у његовој родној кући - музеју саслушали беседу о животу Живојина Мишића, одрастању, школовању, те служби у српској војсци, командовању и победи у Колубарској бици.     

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.

12. 02. 2026. у 09:41

Коментари (1)

ЗА ЦЕЦУ ОПЕТ - ШИПАК! Зашто јој ни ове године не дају Ушће 3? Терминчић звани Видовдан - да се неко смилује