ДОЛАЗАК ПО ПОЗИВУ: Краљевчани од уторка примају другу дозу вакцине против ковида

Г.Ћ.

09. 02. 2021. у 13:26

КАКО је и најављено, на вакциналном пункту у новој хали спортова у Краљеву у уторак је почела ревакцинација становништва другом дозом кинеске „Синофарм“ вакцине.

ДОЛАЗАК ПО ПОЗИВУ: Краљевчани од уторка примају другу дозу вакцине против ковида

Фото: Г.Шљивић

Првог дана ревакцинације, по речима др Мирјане Крчевинац, директорке овдашњег Дома здравља, одазвало се свих 35 позваних грађана, а та ће бројка наредних дана расти чак и до 1.400.

- За те дане повећаног броја очекујемо инструкције Завода за јавно здравље и Института „Батут“ које се односе о продужењу радног времена или другом начину организације, Наш предлог је да се ревакцина ради пре, а примање прве дозе вакцине по подне – каже др Крчевинац.

До сада је у граду на Ибру прву дозу вакцине примило око 11.000 Краљевчана. Грађани који треба да приме другу дозу, биће обавештени преко е-Управе, позивом или смс поруком. А, сви који су прву вакцину примили у згради „Поликлинике“, ревакцинацију ће обавити у хали спортова.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (0)

МА, КАКВА НБА ЛИГА, ХОЋУ ДА ИГРАМ У СРБИЈИ! Звезда Русије изненадила многе